VO2Max

Plan Biegu

Kalkulator Tempa

Kalkulator Wody

Wskaźnik masy ciała lub BMI, służy do określenia, czy jesteś w prawidłowym przedziale wagowym względem swojego wzrostu. 

Zapewne większość osób wie, że do funkcjonowania każdej żywej komórki naszego organizmu potrzebny jest tlen.

Maksymalny minutowy pobór tlenu, w fizjologii sportowej oznaczany symbolem VO2max, któryjest uważany za miarę tlenowej wydolności organizmu. 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Woda to podstawa życia i zdrowia.
Twój organizm potrzebuje jej, by prawidłowo
spełniać swoje funkcje życiowe. 
Dlatego tak istotne jest regularne picie wody.
Nasz wodny kalkulator pomoźe Ci sprawdzić,
czy wypijasz codziennie wystarczająco dużo płynów. 
Wystarczy parę minut! 
Podaj kilka informacji o sobie, a powiemy Ci,
czy pijesz odpowiednie ilości wody.

Różne rodzaje treningu - czy są to biegi spokojne, progowe, interwałowe czy rytmowe, wywołują konkretne reakcje fizjologiczne w naszym organizmie. Trening w tempie interwałowym ma na celu podnoszenie naszej maksymalnej wydolności tlenowej VO2max. Trening rytmowy ma nas nauczyć biegać szybko i lekko, wypracować optymalną technikę biegu.

Z pomocą kalkulatora TEMPA BIEGU możesz ustalić, jakie jest niezbędne tempo Twojego biegu do osiągnięcia zaplanowanego rezultatu na określonym dystansie.

VO2RunMax

Performance for runners

BMI/BMR

Ten typ treningu jest bardzo efektywny pod wieloma względami. Poprawia kondycję fizyczną i ogólną sprawność, świetnie rozwija wydolność szybkościową i pozwala spalić tankę tłuszczową.

Ponieważ treningi interwałowe bardzo mocno angażują organizm, to decyzję o ich rozpoczęciu powinno się skonsultować z lekarzem.

Biegowy trening interwałowy

Znaczenie VO2Max 

Maksymalny minutowy pobór tlenu ma ogromne znaczenie             w konkurencjach wytrzymałościowych. Porównując do samochodu VO2max odpowiada ilości koni mechanicznych produkowanych przez dany silnik. Oczywiście, jeśli nasz samochód ma więcej koni mechanicznych, mamy większe szanse na wygraną. Wyższe wartości VO2max, jakie możemy osiągnąć, dają większy potencjał każdemu trenującemu sporty wytrzymałościowe. Co prawda nie dają 100% pewności na wygraną, ale dają znacznie większe możliwości w porównaniu do osób z niższymi wartościami VO2max. 

Reguła jest dosyć prosta, im więcej możemy pobierać tlenu, tym więcej możemy produkować energii. Aby wygrywać, potrzebujemy oczywiście nie tylko wysokich wartości VO2max. Kolarze, u których obserwuje się wyższe wartości VO2max niż u biegaczy, nie będą wygrywać w biegach długich. Wiąże się to z inną biomechaniką ruchu i techniką pracujących mięśni. Aby bieganie było efektywne,   a wygrywanie możliwe, musimy mieć odpowiednio wysoki  VO2max   i możliwie niski koszt fizjologiczny wysiłku.

Jeśli masz pomysł na swoją aplikację, stronę internetową lub blog skontaktuj się z nami,

aby porozmawiać o projekcie! 

Już dostępny na AppleStore

KOVIGROUP copyright  2017   Warsaw Poland