• Patricia Got. Redaktorka

Rozciągnij, ponieważ są ważne

Actualizado: 22 de jun de 2018

Zobaczysz ten ikoniczny obraz biegacza, który wygina plecy i dociera do palców u nóg. Prawdopodobnie widziałeś wielu biegaczy robiących to przed konkurowaniem. Możesz więc zdziwić się słysząc, że ten statyczny odcinek, który próbuje podciągać mięśnie i ścięgna w celu zwiększenia elastyczności, nie jest zalecany.


W ostatnich latach toczy się dyskusja na temat rozciągania. Nie ma dowodów na to, że rozciąganie statyczne pomaga zapobiegać kontuzjom lub poprawiać wydajność, mówią eksperci. W rzeczywistości istnieją dowody na to, że może to zranić. Jeśli chodzi o zachowanie zdrowia, lepiej jest wykonywać ruchy w zakresie funkcjonalnym niż pracować z elastycznością.


"Jeśli możesz biegać wygodnie i bez obrażeń, nie musisz się rozciągać" - mówi William O. Roberts, profesor w Wydziale Medycyny Rodzinnej i Zdrowia Społecznego w Medical School of University of Minnesota. Jest także autorem kolumny "Zapytaj lekarza". I tutaj możesz zobaczyć jego opinię na temat rozciągania.Descubre a todos tus miembrosPrzed treningiem lepiej wykonywać rozciąganie dynamiczne. Te ruchy, które obejmują kopanie tyłka i chodzenie z kolanami w górę, zwiększają zakres ruchów i uwalniają mięśnie, którymi będziesz pracował na asfalcie. Zwiększają również częstość akcji serca, temperaturę ciała i przepływ krwi, aby szybciej się rozgrzać i działać wydajniej. Oto wideo z dobrym dynamicznym rutynowym rozgrzewką, aby spróbować przed uruchomieniem.


Po uruchomieniu, jeśli masz obszar, który nadal odczuwasz napięcie - bliźnięta, ścięgna udowe, zginacze bioder, pas biodrowy i mięsień czworogłowy wydają się być spięte po uruchomieniu - nie jest źle się rozciągać. Ale nie jest to konieczne. Możesz zrobić rozciągnięcie mięśnia czworogłowego, stanąć na jednej nodze, zgiąć drugą kolano i przytrzymać ją za kostkę.


Ten odcinek powinien sprawić, że poczujesz się nieco nieswojo w mięśniu, ale nie rozciągaj się, aż będzie zbyt intensywny. Jeśli tak się stanie, wróć.


Puedes ver todos los miembros del blog al hacer clic en el ícono de los Miembros en la barra para iniciar la sesión.
#Rozciągnij