• Patricia Got. Redaktorka

Korzyści pływania

Actualizado: 22 de jun de 2018

Z pewnością słyszałeś, że to bardzo dobry sport, ale czy znasz wszystkie zalety pływania? Dowiedz się, w jaki sposób to ćwiczenie może pomóc ci poprawić zdrowie, stan emocjonalny i sylwetkę.


W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin sportowych, pływanie zalecane jest dla wszystkich niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Jest to sport, w którym nauka jest bardzo prosta, a ryzyko odniesienia obrażeń jest niskie. Wszystko to wynika z faktu, że pływanie nie wpływa na stawy, jak robią to inne ćwiczenia, ponieważ podczas pływania ciężar ciała nie spada na nie.


Czy wiesz, dlaczego warto wybrać ten sport, jeśli szukasz sposobu na dopasowanie? Czy chcesz poznać wszystkie zalety pływania? Nie przegap tego artykułu!Korzyści pływania dla zdrowia

Pływanie to par excellence najlepsza aktywność. A to dlatego, że zmusza cię do ciągłego poruszania się. I to jest to, czy iść tak, jeśli pobyt zawieszone w wodzie, jesteś w ciągłym ruchu, więc ćwiczenia aerobowe odbywa się stale, co jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.


Delikatnie ćwicz serce: dzieje się tak dlatego, że ruchy w wodzie nie są gwałtowne.


Promuje krążenie krwi: szczególnie nóg dzięki przemianom skurczów mięśni i rozpraszaniu.


Wywiera działanie drenażowe: dzięki temu unika się obrzęków i zmęczonych nóg.

Poprawia się oddychanie, zwłaszcza gdy przez jakiś czas trenujesz. Wynika to wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za napełniania i opróżniania jego płuca, tak, że za każdym razem można więcej powietrza w jednym wdechu, a tym samym zoptymalizować wykorzystanie naszych płucach, co oddychanie więcej skuteczny


Zmniejsza lub zapobiega bólowi kręgosłupa: przy pływaniu wszystkie mięśnie są wzmocnione, a to poprawia postawę ciała.


Zapobiega urazom: jest korzystny zarówno dla mięśni, jak i stawów, dzięki czemu zapobiega obrażeniom. Ponadto jest to również odpowiednie ćwiczenie, aby je leczyć


Korzyści pływania dla umysłu

Jak już mówiliśmy, ze względu na korzyści zdrowotne pływanie poprawia jakość życia, a zatem rośnie nasze poczucie własnej wartości.


Jak wszystkie sporty, pływanie wydziela endorfiny, znane jako hormony przyjemności, które po kilku minutach wysiłku wywołują naturalne poczucie szczęścia. Z drugiej strony, a to jest bardziej oczywiste, kiedy regularnie ćwiczysz pływanie, szybko zauważysz fizyczne zmiany, a zatem zobaczysz siebie lepiej, a także dodasz szczęścia.


Jeśli mówimy o pływaniu w bardziej konkretny sposób, okazuje się, że kontakt z wodą w basenie wiąże się z zabawą, a zatem zmniejsza stres. Ponadto, jest to optymalny sport, by spotykać ludzi, poszerzać krąg społeczny, a gdy widzisz ludzi z niedoskonałymi ciałami, pomaga to także w zmniejszaniu kompleksów.


Podsumowując, korzyści płynące z kąpieli dla umysłu są następujące:


Zredukuj stres

Poprawia nastrój

Pomóż odpocząć

Zachęca do koncentracji

Popraw pamięć

Zwiększ poczucie dobrego samopoczucia


Korzyści pływania dla postaci

Kiedy pływamy, ćwiczymy całe ciało: nogi, ramiona, tors i biodra. Jednak górna część ciała jest obszar, który jest wzmocniony, ponieważ większość ćwiczeń koncentruje się na triceps, plecy, klatkę piersiową i mięśnie pleców. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie korzyści płyną z pływania dla postaci, powinieneś pamiętać, że będą one zależeć od stylu pływania, który wykonujemy.


Crolle iz powrotem Ustalenia te sprawiają, ramiona i Push pracy pod wodą, ale musimy też zachować mocne ciało na wodzie więc nie tylko biceps, triceps ćwiczenia i deltoids także wzmocnić pośladki, międzyżebrowa, brzucha i klatki piersiowej. Praca nóg w tych stylów jest tak szybki i ścięgna mięśnia czworogłowego tonificaremos oraz, w mniejszym stopniu, łydek i stóp mięśni.


Styl klasyczny i motyl. Te dwa style wymagają podniesienia głowy wody do oddychania, dlatego siła ruchu znajduje się w rękach i nogach. W tych realizacjach pektorały, deltoids i górne biceps tułowia i czworogłowy i ścięgna w dolnej bagażniku działa. Różnica tych stylów w stosunku do innych polega na sile użytej w ruchu, która wymaga więcej energii i mocy, aby podnieść ciało na powierzchnię.


Inne dyscypliny Oprócz modalności pływania, w ostatnich latach pojawiły się nowe sposoby łączenia ćwiczeń aerobowych z korzyściami płynącymi ze sportu w wodzie. Dwa przykłady tego to: aquabiking (kręcenie w wodzie) i aquagym.