• Patricia Got. Redaktorka

Jak sprawdzić, czy twój trener najlepiej ci odpowiada?

Actualizado: 22 de jun de 2018

Jeśli rozejrzymy się w dowolnym pokoju treningowym, za chwilę zorientujemy się, że coraz więcej osób korzysta z usług osobistego trenera. Obecnie jest to zwykle bardzo powszechna praktyka dostępna dla wszystkich. Ale nie wszystkie autokary są dla nas najbardziej odpowiednie. Z tego powodu w tym poście chcemy zatrzymać się w pięciu aspektach, aby wziąć pod uwagę przy wyborze osobistego trenera.


Wybierając osobistego trenera, przede wszystkim musimy jasno określić, co chcemy osiągnąć. Z reguły trener personalny jest zwykle bardziej wyspecjalizowany w jednej dyscyplinie niż w innej. W tym celu ważne jest, abyśmy utrzymywali z nim poprzednie spotkanie, w którym wyjaśniał on, jakie są jego specjalności. Ponadto pomoże nam to w nawiązaniu pierwszego kontaktu z trenerem i wie, czy możemy się połączyć, czy nie. Ale to nie wystarczy, musimy jeszcze mieć na uwadze wiele innych rzeczy.


Jak zawsze mówią, referencje oznaczają, że wybieramy jedną lub drugą alternatywę. Dlatego dobrze jest, abyśmy zwracali uwagę na opinie, które są znane na siłowni, przyjaciele, którzy korzystają z usług trenera ... Wszyscy mogą nam pomóc lepiej wybrać. Ale nie wolno nam zapominać, że ostatecznie jest to coś subiektywnego iz tego powodu istnieje wiele innych technicznych punktów, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać osobistego trenera.


Idealny trener musi martwić się perfekcyjnym wykonaniem rutyny

Najpierw spójrzmy na ich rutyny. Właściwy trener osobisty powinien wszelkimi środkami starać się, aby ćwiczenia były perfekcyjne. Aby wiedzieć, czy tak jest, czy nie, ważne jest, abyśmy spojrzeli na ich wyjaśnienia. Zawsze musi nam szczegółowo wyjaśniać technikę i ruch. Masa, którą zamierzamy wykorzystać, i wyniki, które zamierzamy osiągnąć, powinny przejść na drugi plan. Przede wszystkim trzeba zdobyć umiejętność uczenia się i trzeba zdobyć właściwą podstawę, aby postępować krok po kroku.


Musi wiedzieć, jak nas słuchać

Drugim punktem, który należy rozważyć, aby wybrać dobrego trenera, jest wiedzieć, czy nas słucha. To prawda, że będą ćwiczenia, które łatwiej nam będzie wykonywać, a które kosztują nas i nie lubimy robić. Ale wiele razy musimy je przeprowadzić. Inną sprawą jest to, że ćwiczenie jest tak skomplikowane, że nasze umiejętności uniemożliwiają nam dobre funkcjonowanie. W takim przypadku dobry trener musi wiedzieć, jak się skaleczyć, zanim zrobimy sobie krzywdę, a przede wszystkim zna ćwiczenia, które pasują do naszej fizjonomii i doświadczenia.

Dobry trener musi wprowadzać innowacje i mieć świadomość trendów

Innowacja w procedurach i zmiany tego samego muszą być inne punkty do wzięcia pod uwagę. Dobry trener powinien upewnić się, że nie popadamy w monotonię. W rzeczywistości większość z nas zwraca się do swoich usług, gdy utknęliśmy. Dobry osobisty trener może mieć alternatywy, śledzić nowe trendy i stosować je w swoich codziennych działaniach. Efekt na naszych treningach będzie natychmiastowy, nie dając nam prawie żadnego konta.Trener powinien martwić się, że nauczymy się stać na własną rękę

Jako czwarty punkt, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, czy nasz trener jest dobry, czy nie, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy trener dba, czy nie, ponieważ uczymy się. Dobry trener nigdy nie powinien być służalczy. To dobrze, że pomaga nam w wypełnianiu rutyny, a zwłaszcza na początku w nauce. Ale to jest dobre i konieczne, aby nauczyć nas technik, obciążeń, powodów, dla których musimy wykonać polecenie w realizacji ćwiczeń ... Zawsze celem jest postęp, a dobry trener musi pozwolić nam w pewnym momencie być godny dla nas tak samo.


Nigdy nie wolno nam zmuszać nas do zrobienia czegoś, co naraża nas na niebezpieczeństwo

Dobry trener nigdy nie zmusi nas do zrobienia czegoś, co zagraża naszej integralności fizycznej. Dlatego konieczne jest, abyśmy wzięli to pod uwagę. Jeśli nasz trener żąda wysokich celów, których nie możemy osiągnąć. Nie słucha naszych wymagań lub nie bierze pod uwagę naszych upodobań. Najlepiej jest zdecydować się na wypróbowanie innej podczas sezonu. Wielokrotnie zmiana jest konieczna, aby osiągnąć właściwy wybór, a tym samym osiągnąć idealny autokar.