• Patricia Got. Redaktorka

Podstawowe nawodnienie przed, podczas i po bieg.

Actualizado: 23 de jul de 2018

Nie jest mitem, że właściwe nawodnienie jest kluczem do dobrego działania biegaczy i że już doświadczyłeś. Nie ma nic smaczniejszego niż osiągnięcie celu i wypicie całej butelki wody jako „nagrody” za twój wysiłek, ale czy wiesz, ile wziąć przed i podczas ćwiczenia?Częstym błędem jest myślenie o znaczeniu nawodnienia, tylko po uruchomieniu, które, oprócz fizycznych konsekwencji (często niebezpieczeństwa), twoje wyniki znacznie spadną, więc powinieneś, zwrócić większą uwagę na ten aspekt. jest myślenie lub kwota nawodnienia, wydajność znacznie spadnie, więc powinieneś podjąć większą uwagę na ten aspekt.


Czym jest nawodnienie? Zastępuje płyny, które twoje ciało wydaje naturalnie, regulując temperaturę ciała, trawiąc pokarm, oddychając i tak dalej. Ponadto, będąc dobrze nawodnionym, twoje ciało odczuwa mniejszy wysiłek i możesz lepiej pracować podczas biegu.


Tak więc, kiedy twoje ciało zaczyna podnosić temperaturę, albo przez pogodę, albo aktywność fizyczną, musisz pracować ciężej, aby wysłać krew do skóry, tak, że zaczyna się pot, i dlatego musisz być „nadziewany” cieczy znacznie.


Nie zapominaj, że złe nawodnienie „pali się” przed czasem, dlatego ważne jest, aby nawadniać przed w trakcie i po uruchomieniu.


Musisz nawodnić się wodą lub napojami sportowymi, których stężenie jest mniejsze niż 6% węglowodanów.


4 godziny przed ćwiczeniem powinieneś wziąć od 300 do 400 mililitrów.


2 godziny przed uruchomieniem należy wziąć 200 do 300 mililitrów.


Ile wziąć podczas?

Podczas ćwiczeń należy pić od 90 do 100 mililitrów co 15 lub 20 minut.


Pamiętaj, że odwodnienie jest aspektem opieki, szczególnie w długich czasach pracy.


Ile później? Po zakończeniu wyścigu zaleca się wypicie 1,5 litra płynu na każdy kilogram masy ciała utracony podczas każdego ćwiczenia. (Sposób na poznanie tego jest prosty: ważcie przed i po pracy, abyście wiedzieli, ile waży się średnio).


UWAGA: Po intensywnym treningu lub ponad 60 minutach ważne jest, aby napój zawierał elektrolity, zwłaszcza sód, ale także wapń, potas i magnez. Napój sportowy sprawdzi się idealnie.