• Patricia Got. Redaktorka

5 wskazówek, aby poprawić technikę biegania

Actualizado: 23 de jul de 2018

Będzie to oznaczało mniejszy ruch stawu, co oznacza mniejsze zużycie i większą wydajność w trakcie kariery, a także poprawę jakości życia stawów.


Jak dobrze wiemy, że codziennie poświęcamy się chodzeniu na siłownię, technika ta jest bardzo ważna, aby nie doznać urazów i uniknąć bólów mięśni. Ponadto, wykonanie prawidłowej techniki pomaga lepiej ćwiczyć mięśnie i tym samym uzyskać szybsze wyniki. Tak samo jest z bieganiem. Bez względu na to, czy jesteś nowy w dyscyplinie, czy trenujesz od lat, aby osiągnąć swój cel w krótszym czasie i bez obrażeń, bardzo ważne jest, aby doskonalić technikę. Dlatego dajemy ci te wskazówki.

Jeśli chodzi o wsparcie stóp, mniej znaczy więcej. Zaprojektowano buty, dzięki którym wsparcie stopy jest możliwe jak najmniej, NIKE Free lub Vibram Fivefingers , aby pomóc wzmocnić i rozwinąć naturalne wsparcie mięśni stopy i kostki. Ale nie możemy zapomnieć butów do biegania, ponieważ stopniowo zaczynają opuszczać niektóre z mniejszym wsparciem, aby stopniowo wzmocnić mięśnie stóp, a rozwijanie siły stopy pomaga wzmocnić kostki, kolana i biodra.


1. Pięta, nigdy pierwsza


Unikaj uderzania pięty w ziemię. Kiedy chodzisz, zawsze utrzymujesz jedną stopę w kontakcie z ziemią, ale kiedy biegasz, jest chwila, w której pozostajesz w powietrzu. Nadszedł czas, aby przesunąć stopę w taki sposób, aby najpierw podnosić palec, ponieważ spoczynkowa pięta może przyczynić się do bólu kolana i pleców.


Lądowanie z przodostopia (zamiast pięty) pozwala mięśniom utrzymać ciężar ciała podczas lotu, co zmniejsza wpływ uderzenia na kości i stawy.

 

2. Uważaj na długie kroki.


Skakanie podczas biegu jest bezużyteczne, a ponadto marnuje energię. Zamiast tego powinieneś zachować postawę stojącą i lekko pochylać się do przodu, a pozostawisz idealny krok dla ciała. Będziesz potrzebował mniej energii i będzie to wygodniejsze.


Będzie to oznaczało mniejszy ruch stawu, co oznacza mniejsze zużycie i większą wydajność w trakcie kariery, a także poprawę jakości życia stawów.


3. Nie noś zbyt wygodnych butów.


Ciało ludzkie zawsze działa z założeniem: użyj go lub strac to. Jeśli Twoje buty są zbyt nowe i wyposażone w najnowszą technologię, twoje mięśnie zaprojektowane tak, aby miały dobre wsparcie (łuki) przestaną działać z czasem, powodując osłabienie stopy i większą podatność na obrażenia.


Jeśli chodzi o wsparcie stóp, mniej znaczy więcej. Zaprojektowano buty, dzięki którym wsparcie stopy jest możliwe jak najmniej, NIKE Free lub Vibram Five Fingers, aby pomóc wzmocnić i rozwinąć naturalne wsparcie mięśni stopy i kostki. Ale nie możemy zapomnieć butów do biegania, ponieważ stopniowo zaczynają opuszczać niektóre z mniejszym wsparciem, aby stopniowo wzmocnić mięśnie stóp, a rozwijanie siły stopy pomaga wzmocnić kostki, kolana i biodra.

 

4. Zawsze na wierzchu?


Wielu biegaczy uważa, że ​​im szybciej biegną, tym lepiej, ale to nieprawda. W rzeczywistości zaleca się wolniejsze uruchamianie, aby dowiedzieć się, jak dostać się dalej i szybciej. W kilku badaniach zaleca się obniżenie prędkości i lepsze monitorowanie za pomocą monitora pracy serca. Ustaw monitor pracy serca, aby utrzymać pożądane tempo podczas biegania, a następnie go nie przekraczaj. Twoje ciało się dostosuje, a wtedy będziesz mógł biegać wygodniej w tym tempie, zakładając, że możesz biegać szybciej.


Pomiędzy przerwami w treningu biegowym chodź i odzyskaj aktywnie. Możesz pracować z prędkością i techniką podczas pracy w przerwie, a następnie powracać do zdrowia z delikatnym kłusem lub intensywnie chodzić. Trening interwałowy zapewnia szybsze rezultaty w tym samym czasie.

 

5. Nie obsesję na punkcie licznika kilometrów.


Przebieg trzech, pięciu, a nawet 26 kilometrów nie mówi ci, czy masz jakiekolwiek postępy w treningu. Zamiast tego policz godziny, w których pracujesz i intensywność, w której to robisz, tak.


Spróbuj zrobić tę samą trasę w krótszym czasie. Na przykład zaplanuj trening na 30 'i zobacz, jak daleko się posuniesz, a następnego dnia spróbuj dotrzeć do tego samego miejsca w krótszym czasie. Im więcej biegniesz, tym łatwiej ci będzie. Możesz biegać w tej samej odległości w krótszym czasie lub jechać dalej w tym samym czasie.


#bieg #technikabiegu #running #mypb